Rozmarné jaro

16. června 2011 v 9:01


....tento způsob léta,tedy ..ehm...jara....famozní film Jiřího Menzela a špičkový herecký koncert panů Hrušínského,Brodského a Řeháka..tak nějak mě připadalo jaro v orchidejové zahrádce.
Líně se převalující rostlinky pod taktovkou stále silnějšího sluníčka se rozjely,narostlo hodně nových a krásných pahlíz,kořenů,také to znamenalo být rychlejší a pohotovější při zastínění.Začalo se hnojit,rosit,přesazovat,více zalévat,více pozorovat ten mikrosvět a hlavně fotit a fotit,protože každá pahlíza a následné kvetení je radost a desítka fotek navíc.
Ve filmu rozčeří stojaté vody městečka atraktivní žena,v případě mém to byla nevítaná návštěva červců,smutnic a sem tam nějakého fleku nebo flíčků.Byl to čas nákupů a výměny nových rostlin,plnění si snů ze seznamu žádoucích.Také čas stěhování a letnění....
....rozmarné jaro v mém orchidejovém království pomalu končí a pevně věřím,že léto přinese hodně radosti,barev a hlavně sluníčka,vytoužených květů.Panu Hrušínskému se způsob zdál poněkud nešťastný,nám přátelům kytiček je vlahý déšť sympatický...padá nám zálivka....krásné léto všem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama